Pierścionek zaręczynowy z szafirem i diamentami
pierścionki

Pierścionek eklektyczny z szafirem

Autor: Piotr Zieliński

Eklektyzm jest koncepcją, która ma korzenie w starożytnej Grecji i Rzymie, gdzie architekci i artyści czerpali inspirację z różnych stylów i epok. Jednakże, idea eklektyzmu znalazła swoje miejsce także w innych dziedzinach sztuki, takich jak muzyka, moda, literatura czy film. W każdej z tych dziedzin eklektyzm oferuje możliwość twórczego połączenia różnorodnych elementów, co prowadzi do powstania czegoś nowego i niepowtarzalnego.

Jedną z głównych zalet eklektyzmu jest to, że umożliwia eksperymentowanie z różnymi stylami i technikami. Dzięki temu mogą oni odkrywać nowe perspektywy i tworzyć coś, czego wcześniej nie było. Przykładowo, w muzyce eklektyczny artysta może łączyć elementy jazzu, hip-hopu i klasyki, tworząc oryginalne i innowacyjne kompozycje.

Podobnie jest w świecie jubilerskim. Łączenie nieśmiertelnych, klasycznych koncepcji z nowoczesnymi technikami sprawia, że to co znane odkrywamy na nowo. Przykładem takiego myślenia jest poniższy pierścionek. W centrum osadzony został szafir w kolorze bławatkowego błękitu. Jest on oprawiony w koronie, ale w przeciwieństwie do klasycznych wzorów ma ona cztery ramiona. W dodatku są one obrócone o 45 stopni w przeciwieństwie do klasycznych koszyków tak powszechnych w sklepowych pierścionkach. W odbiciu widać, że od po bokach oprawy zostały w niej również osadzone małe brylanty. Pozornie klasyczna, zwężająca się obrączka została ozdobiona diamentami oprawionymi w niekonwencjonalny sposób - na gładko. Całość została wykonana w żółtym złocie.

Pierścionek na zamówienie z szafirem i diamentami

Powrót