Pierścionek zaręczynowy z kwiatem
pierścionki

Pierścionek z Irysem

Autor: Piotr Zieliński

Swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu ἶρις "tęcza". Przybiera kształt wachlarza i zawiera jeden lub więcej symetrycznych, sześciopłatkowych kwiatów. Kwitnie od maja do czerwca, a kwiaty mają kolor niebieski z biało-żółtymi dopełnieniami. Jest (spornie) lilią francuskiej monarchii. Jego błękitna barwa symbolizuje nadzieję i wiarę. Żółty to kolor pasji, natomiast biały kojarzy się z czystością i niewinnością.

Pierścionek kwiatowy z żółtym szafiem

Irys to roślina z rodziny Iridaceae, obejmującej ponad 250 gatunków wieloletnich roślin zielnych, które występują na całej półkuli północnej w obszarach o klimacie umiarkowanym i ciepłym. Wyróżniają się ogromną różnorodnością i zdolnością do przystosowania do różnych środowisk naturalnych. Spotyka się gatunki rosnące w górach, na skalistych terenach, w obszarach pustynnych, na równinach, w terenach bagiennych, a nawet w wodzie. 

Ten wyjątkowy kwiat był inspiracją dla wielu artystów, w tym Vincenta Van Gogha, który namalował kilka znanych obrazów z irysami. Również w moim sercu ma on szczególne miejsce. Zawsze gdy wychodziłem na ogród w domu rodzinnym podziwiałem te piękne kwiaty. Irys również dla mnie stał się inspiracją do wykonania niezwykłego pierścionka. W centrum kompozycji znajduje się doskonały żółty szafir trzymany przez pręciki kwiatu. Płatki zdobi 220 niebieskich szafirów. Całość została wykonana w żółtym i białym złocie. 

Luksusowy kwiatowy pierścionek z irysem


Ekskluzywna biżuteria zaręczynowa z szafirami

Powrót