Jaki pierścionek z motywem kosmosu
pierścionki

Pierścionek Droga Mleczna

Autor: Piotr Zieliński

Rozległe zbiorowiska gwiazd, krążą wokół centralnego jądra. Nazywane są też wyspami wszechświata, ponieważ tworzą małe uniwersum. Jedną z nich jest Droga Mleczna. Maleńką cząstkę tej galaktyki stanowi nasz Układ Słoneczny. W obrębie Drogi Mlecznej znajduje się ponad 100 miliardów gwiazd! Zdaniem niektórych uczonych jest ich co najmniej 200 do 400 miliardów. 

Pierścionek z motywem gwiazdy na zamówienie

Średnica naszej galaktyki jest tak olbrzymia, że przebycie jej z prędkością światła (299 793 kilometry na sekundę) trwałoby 100 000 lat! Nasza Droga Mleczna ma średnicę około 1 tryliona kilometrów (1 000 000 000 000 000 000). Średnią odległość pomiędzy gwiazdami w obrębie Galaktyki ocenia się mniej więcej na 6 lat świetlnych, to znaczy na jakieś 60 bilionów kilometrów.

Rozmiary i odległości panujące w Drodze Mlecznej stały się inspiracją do zaprojektowania i wykonania wyjątkowego pierścionka. Jądro galaktyki stanowi niesamowity pomarańczowy szafir. Każde ramię galaktyki wysadzane szafirami jest osobnym elementem symbolizującym przestrzeń. Znalezienie takiego kompletu kamieni tworzących swoistą tęczę zajęło sporo czasu i było niezwykle kosztowne. Obrączkę stanowią spadające komety wysadzane diamentami. Całość została wykonana w pozaziemskim białym złocie. 


Luksusowy pierścionek z tęczą szafirów

Powrót