Obrączka dopasowana do pierścionka zaręczynowego
obrączkipierścionki

Pierścionek z dopasowaną obrączką

Autor: Piotr Zieliński

Turmalin indygo to "neonowa" odmiana tego minerału o intensywnie niebiesko-zielonej barwie. Jego nazwa "indygo" nawiązuje do intensywnego odcienia przypominającego morze. Turmalin indygo jest ceniony ze względu na swoją rzadkość, piękno i intensywność barwy. Najbardziej cenione są jego odmiany z domieszką miedzi, które nadają mu charakterystyczną, jasnoniebieską lub turkusową barwę.

Kolor ten symbolizuje spokój i harmonię, nawiązując do klarownego nieba i toni morskiej. Jest kojarzony z wakacyjnym relaksem oraz ucieczką od codziennego stresu, przypominając o tropikalnych plażach i azurze oceanu. Indygo to także ponadprzeciętna kreatywność i wyobraźnia, inspirująca do twórczego myślenia. 

Turmalin został osadzony w czterech łapkach. Są one umieszczone na styku czterech barokowych galerii wysadzanych diamentami. Kompozycję dopełnia obrączka w kształcie litery "V". Jest ona idealnie dopasowana do pierścionka tworząc doskonały komplet. Obrączka wykonana została w taki sposób, aby mogła być też noszona na innym palcu.

Z kolei męska obrączka jest szersza, bez kamieni. Wyróżnia ją wysokość płaszczyzn układających się również w literę "V". W ten sposób mimo, że obrączki są różne mają swój wspólny mianownik. Błyszczący wierzch kontrastuje z młotkowanymi wgłębieniami. Całość została wykonana w miodowym złocie próby 585. Całość została wykonana w miodowym złocie próby 585.

Luksusowa obrączka z diamentami dopasowana idealnie do pierścionka

Komplet obrączek z literą V, damska dopasowana do pierścionka

Powrót