Czym jest czarny diament?
pierścionki

Pierścionek Niagara

Autor: Piotr Zieliński

Zimą wilgoć pochodząca z wodospadu, niesiona podmuchami wiatru zamarza, pokrywając drzewa i inne rośliny wzdłuż brzegu rzeki cienką warstwą lodu. W swych przezroczystych, skutych mrozem płaszczach mienią się one i połyskują. 

W pogodny dzień odbijają oślepiające, migoczące promienie słońca, co w połączeniu ze śnieżnym krajobrazem dodaje wodospadowi Niagara niezapomnianego piękna rodem z baśni.

W zimie do wąskiego koryta rzeki Niagary wpływają olbrzymie tafle lodu. Dawniej kra z jeziora Erie zwykle blokowała łożysko rzeki. Lód na jeziorze łamał się, a następnie w widowiskowy sposób spływał rzeką i wodospadem, by zatrzymać się wreszcie w wąskiej gardzieli. Nagromadzona kra tworzyła takie góry lodu i śniegu, że obydwa brzegi były połączone lodowymi mostami. Aby zapobiec powstawaniu zatorów z kry, w miejscu, gdzie Niagara wypływa z jeziora Erie, wzniesiono w ostatnich latach barierę z bali i stalowych lin.

Niesamowity lodowy spektakl odgrywający się wokół wodospadu stał się inspiracją do wykonania wyjątkowego pierścionka. W centrum osadzony został absolutnie doskonały czarny diament symbolizujący skalny próg, z którego wypływa woda. Strumień okala główną oprawę, aby następnie spłynąć po obu stronach obrączki formując lodowe girlandy z diamentów o wyjątkowej brylancji. Całość została wykonana z żółtego złota nawiązującego do blasku słońca skrzącego się w fantazyjnie wykutej mrozem zmarzlinie.

Biżuteria z czarnymi diamentami

Powrót