Pierścionek zaręczynowy na zamówienie z rubinem
pierścionki

Pierścionek z krwistym rubinem i szmaragdami

Autor: Piotr Zieliński

Nad miastem Goma wschodzi słońce, malując niebo na czerwono i pomarańczowo. Miejscowość położona jest nad jeziorem Kiwu, w sąsiedztwie Parku Narodowego Wirunga i wulkanu Nyiragongo, jednego z najaktywniejszych na świecie. Cóż za niesamowity widok! Z krateru nieustannie wydobywa się smuga dymu, który nocą, w poświacie żarzącej się w kraterze lawy, przybiera czerwony odcień.

W języku suahili wulkan ten nosi nazwę Mulima ya Moto czyli Góra Ognia. Porośnięty bujną roślinnością szczyt stanowi swoistą grę kontrastów. Zieleń to kolor życia, rozkwitu i relaksu. Czerwień lawy to potęga żywiołu i nieposkromionej energii.

Góra ognia stała się inspiracją do wykonania wyjątkowego pierścionka zaręczynowego. W centrum osadzony został rubin o krwistoczerwonej barwie symbolizujący lawę - potęgę bezkompromisowej miłości i płomienne, namiętne uczucie. Rubin oplata roślinna kompozycja wysadzana szmaragdami. Spływa ona na boki obrączki tworząc zbocze góry. Nawiązuje ona do rozkwitu związku, nowego początku i energii życiowej. Całość została wykonana w białym złocie.

Pierścionek roślinny z rubinem i szmaragdami

Powrót