Pierścionek z rubinem i brylantami w różowym złocie.
pierścionki

Karmazycja z rubinem

Autor: Piotr Zieliński

Czerwony jest kolorem silnych emocji: miłości, gniewu, namiętności i furii. Wiąże się on z obiektami siły i pożądania podobnie jak szybkie samochody czy róże. Starożytne kultury ceniły rubin za jego odcień, zbliżony do koloru krwi płynącej w żyłach. Na tej podstawie wierzono, że klejnot ten ma w sobie siłę życia.

Starożytne kultury ceniły rubin za jego odcień, zbliżony do koloru krwi płynącej w żyłach. Na tej podstawie wierzono, że klejnot ten ma w sobie siłę życia. 

Rubin dodatkowo zyskał na popularności wraz z narodzinami świata zachodniego i stał się jednym z najbardziej pożądanych kamieni europejskiej arystokracji. Wielu średniowiecznych, zamożnych Europejczyków nosiło rubiny jako gwarancję zdrowia, zamożności, mądrości i sukcesu w miłości. Nic dziwnego, że rubin, symbol namiętności, jest dzisiaj idealnym, romantycznym prezentem.

Pierścionek z rubinem w różowym złocie na dłoni modelki.

Kamień do tego projektu pochodzi z Mozambiku. Jego głęboką barwę rozpala ogień wydobyty przez znakomite proporcje szlifu. Kompozycję dopełnia ozdobna rozeta nawiązująca do kształtu kwiatu, w którego poszczególnych płatkach osadzone są brylanty. To na pozór klasyczne rozwiązanie zostało udoskonalone przez ozdobny brzeg aureoli, stanowiący szerokie lustro bez odcięcia. Dodatkowo diamenty zostały oprawione są do połowy na gładko, co nadaje rozecie nowoczesny sznyt. Pierścionek został wykonany ręcznie w różowym złocie 585.

Pierścionek z rubinem i diamentami w różowym złocie.

Powrót

Najnowsze wpisy na Instagramie

#ZIELINSKIART