Pierścionek z trzema szafirami.
pierścionki

Pierścionek z trzema szafirami w kształcie serca

Autor: Piotr Zieliński

Błękitny szafir w kształcie serca to rzadkość. Przeważnie najbardziej opłacalny jest szlif owalny, dopasowany do kształtu surowego kryształu.

Gdy jednak napisał do mnie Pan Krzysztof z pytaniem o pierścionek z trzema szafirowymi sercami, długo szukałem dostawcy na taki komplet. Problem polegał na tym, że nawet jeśli dostanę kamienie o odpowiednich wymiarach, to będą się one różnić odcieniem, rozmiarem lub proporcją szlifu. Nie ma przecież dwóch, a tym bardzej trzech identycznych kryształów.

Pierścionek z szafirem w kształcie serca

Poszukiwania zacząłem od kamienia centralnego. W Bangkoku, będącym światową stolicą kamieni kolorowych znalazłem centralny kamień mający masę 1 ct. Następnie zamówiłem kilka kompletów małych serduszek, aby dopasować idealny komplet. Jednak i tu nie obyło się bez komplikacji. Kamienie grały kolorystycznie, ale miały różne rozmiary. Konieczne było doszlifowanie jednego z nich, aby tworzyły idealną parę i współgrały z kamieniem głównym.

Idea pierścionka polegała na tym, że przez trzy serca przenika ozdobna, wysadzana diamentami obrączka, w kształcie litery “V”. Po wykonaniu rzutów jak i dodatkowej perspektywy ołówkiem przystąpiłem do realizacji, której rezultat załączam poniżej.

Pierścionek z trzema szafirowymi sercami i brylantami.

Powrót