Pierścionek z diamentem asscher
pierścionki

Pierścionek z diamentem Asscher

Autor: Piotr Zieliński

Drzewa przykryte białym puchem, w którym skrzy się światło słoneczne, oblodzone strumienie i absolutna cisza to niesamowite doznania towarzyszące zimie w górach. Po kilku miesiącach zimna przyroda wraca do życia. Ale w jaki sposób rośliny i ich nasiona mogą przetrwać mrozy?

Kryształki lodu tworzące śnieg powstają bezpośrednio z pary wodnej i zawierają dużo powietrza. Dlatego z 10-centymetrowej warstwy śniegu zostaje mniej więcej centymetrowa warstwa wody. Powietrze uwięzione między drobinami lodu czyni śnieg dobrym izolatorem. Wiosną nagromadzony obficie śnieg i lód zamienia się w wodę, która nawadnia glebę i zasila rzeki.

Zimowa aura w górach to nie tylko czas na relaks, ale też chwila na poszukiwanie inspiracji. Zaczęło się od nieskazitelnego diamentu o bardzo nietypowym szlifie Asscher. Szlif ten został stworzony przez braci Asscher w Holandii, którzy zapracowali na swoją renomę nadając kształt 3106-karatowemu surowemu diamentowi. Szlif Asscher charakteryzuje się dużymi stopniowanymi fasetami i wysoką koroną, dzięki czemu w unikatowy sposób odbija światło i przypomina doskonałą, kwadratową bryłkę lodu ze ściętymi brzegami.

Główny kamień, o doskonałych parametrach, został osadzony w kwadratowych łapkach nawiązujących do kształtu klejnotu. Zwężana obrączka podkreśla wielkość diamentu i stanowi integralną część kompozycji. Śnieżnobiałe złoto pięknie kontrastuje z brylancją kamienia i nadaje całości wysublimowanego zimowego tonu.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem asscher

Powrót