Pierścionek na zamówienie z szafirem i diamentami
pierścionki

Wiktoriański pierścionek z szafirem

Autor: Piotr Zieliński

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest ważnym etapem w życiu zakochanych. Nie tylko symbolizuje on miłość i poświęcenie, ale również stanowi piękne i niezapomniane upamiętnienie tego wyjątkowego momentu. Wśród różnych trendów istnieje ponadczasowy styl, który swoją niezwykłą elegancją i wyrafinowanym wdziękiem najlepiej pasuje do niezapomnianej chwili zaręczyn. 

Biżuteria wiktoriańska mają swoje korzenie w okresie panowania królowej Wiktorii w Wielkiej Brytanii (1837-1901). Była ona wyrazem romantyzmu, sentymentalizmu i delikatności. Wytwarzane przy użyciu dawnych technik i ręcznej pracy wnikliwe detale, subtelne wzory i delikatne wykończenie świadczą o rzemieślniczym kunszcie i precyzji, jaką włożono w proces twórczy. 

Szafir w kolorze bławatkowego błękitu, który jest głównym kamieniem tego pierścionka, symbolizuje lojalność, szczerość i prawdziwą miłość. Dopełniają go diamenty w kształcie łezki, nawiązujące do silnych emocji. Otaczają je wstążki opadając na obrączkę również wysadzane małymi diamentami, które dodają pierścionkowi blasku i czynią go jeszcze bardziej wyjątkowym. Kombinacja tych kamieni tworzy efekt wspaniałej harmonii i estetyki. Główną oprawę podpierają listki stanowiące element konstrukcyjny. Klejnot ten stanowi nie tylko piękny prezent na zaręczyny, ale również cenne dzieło sztuki jubilerskiej, które można przekazać z pokolenia na pokolenie.

Pierścionek na zaręczyny z szafirem

Powrót