Luksusowy pierścionek z ptakami
rysunkipierścionki

Pierścionek z błękitnymi srokami

Autor: Piotr Zieliński

Kitta modra inaczej tajwańska sroka błękitna występuje między 300 a 1200 m n.p.m., lecz najczęściej przebywa na wysokości 400–1000 m n.p.m. Nie występuje w nizinnej części Tajwanu oraz w środkowych pasmach górskich. Ptak ten ma intensywnie niebieskie pióra na grzbiecie i głowie, co nadaje mu charakterystyczny wygląd. Kitta modra jest znana z pięknego, melodyjnego śpiewu oraz aktywnego trybu życia, polegającego na poszukiwaniu owadów w koronach drzew. 

Poniższy pierścionek zaprojektowany jest dla konesera biżuterii i miłośnika nieokiełznanej przyrody. Stanowi on doskonałe połączenie aspektu inwestycyjnego z użytkowym. Oczywiście jest to pierścionek na szczególne okazje, który jako dzieło sztuki należy przechowywać w gablocie, w której każdy może go podziwiać po ściągnięciu z palca.

Ptaki odbywają taniec godowy nad wodopojem, który stanowi centrum pierścionka. Osadzony jest w nim 5-karatowy tanzanit. Ptaki mają wzniesione skrzydła ozdobione kolorowymi szafirami i rubinami. Podstawa pierścionka wykonana jest z żółtego złota, natomiast ptaki wykonane są ze złota w kolorze fioletowo-niebieskim.

Luksusowy pierścionek na zamówienie z ptakami

Powrót