Pierścionek z perłą i tanzanitem
rysunkipierścionki

Otwarty pierścionek z perłą i tanzanitem

Autor: Piotr Zieliński

W otwartych pierścionkach jest coś wyjątkowego. W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że to tylko rozwiązanie ułatwiające korektę rozmiaru. Jednak pusta przestrzeń między dwoma końcami obrączki to coś znacznie więcej. To element kompozycji!

Podobnie jak w muzyce pauzy są tak ważne jak nuty, które się gra, tak samo zaprojektowanie otwartego pierścionka, pozbawionego centralnej oprawy było wymagającym zadaniem. Nie jest sztuką wyciąć fragment obrączki. Otwarcie musi mieć swoje uzasadnienie i nadać rytm całej formie.

Zaprojektowałem smukłe oprawy osadzone na końcach pierścionka. Spód obrączki jest szerszy, aby pierścionek się nie okręcał wokół palca. Podwójna stopka w dolnej części obrączki pozwala po zdjęciu z palca postawić pierścionek na toaletce lub w gablocie. Wysmuklone boki ponownie rozszerzają się ku oprawom tworząc wyrafinowaną talię. Po jednej stronie oprawiona zostanie czarna perła, po drugiej stronie kompozycję dopełnia naturalny tanzanit osadzony na gładko w złocie 585 o dowolnym kolorze.

Indywidualny pierścionek zaręczynowy na zamówienie z perłą i tanzanitem

Powrót