pierścionki

Pierścionek Anturium

Autor: Piotr Zieliński

Zamieszkuje lasy tropikalne Gwatemali i Kostaryki. Leniwie przebywa na dnie lasu deszczowego lub wisi na większych roślinach, co czyni ten gatunek epifitem, podobnie jak storczyki. Oznacza to, że wykorzystuje inne rośliny jako naturalne podparcie. Przyciąga owady swoimi urokliwymi, kolorowymi kwiatostanami. Bez względu na porę roku ma zawsze zielone liście i zachwyca niezwykłą urodą swoich kwiatów, które prezentują się bardzo egzotycznie. Charakteryzują się one łódkowatym kwiatostanem z wyrazistą kolbą.

Pierścionek zaręczynowy z brązowym diamentem

Nazywane “kwiatami flaminga” anturium występuje w ponad 1000 odmian. Najczęściej spotykanym typem jest andreanum, które charakteryzuje się liśćmi w kształcie serca i błyszczącymi kwiatami o różnych kolorach. Mogą być one czerwone, różowe lub białe, chociaż można również znaleźć odcienie zieleni, żółci, bordo, fioletu, a nawet kwiaty dwukolorowe i plamiste.

Ten wyjątkowy kwiat stał się inspiracją do zrealizowania niezwykłego pierścionka zaręczynowego. Podobnie jak anturium wymaga podpory do prawidłowego wzrostu, tak samo mężczyzna wręczający pierścionek staje się podporą żony, która dzięki czułości męża może rozkwitać jak piękny kwiat.

W centrum osadzony został wyjątkowy pomarańczowy diament. Jego pełna oprawa lewituje schowana w kwiatostanie anturium. Stylizowana obrączka, stanowiąca łodygę z liśćmi, ozdobiona jest małymi diamentami. Całość została wykonana w żółtym złocie.


 

Pierścionek zaręczynowy z koniakowym diamentem

Powrót