Pierścionek z emalią i rubinem
pierścionki

Pierścionek z zieloną emalią

Autor: Piotr Zieliński

Lato to pora roku, w której fauna i flora emanuje swoim pięknem. Można powiedzieć, że obserwujemy wtedy istną eksplozję zieleni, która z zimnej wiosennej, pod wpływem słońca i wilgoci zyskuje dojrzały, wysycony odcień. Co ciekawe, ludzkie oko najszerzej postrzega spektrum tego właśnie koloru. Dzieje się tak dlatego, że jest ono najbardziej wrażliwe na ten zakres promieniowania elektromagnetycznego, którego długość fali wynosi 540nm – 600nm.

Pierścionek z rubinem wykonany na zamówienie

Zielony dla ludzkiego oka to coś więcej niż tylko kolor - to synonim życiodajnej natury i przyrody. Postrzeganie zieleni wymaga stosunkowo niewielkiego wysiłku, co pozwala na rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia optycznego związanego z długotrwałym patrzeniem na ekran komputera lub telefonu, co jest częstym zjawiskiem w dzisiejszym stylu życia. Barwa ta stanowi symbol nadziei, harmonii, wolności i szczęścia.

Z myślą o tej wspaniałej symbolice zaprojektowałem roślinny pierścionek z zieloną emalią i doskonałym rubinem. Kamień ten nawiązuje do euforii towarzyszącej letniemu wypoczynkowi pełnemu przygód. Równoważy go aureola wysadzana czarnymi diamentami. Obrączkę zdobi roślinna kompozycja, której przestrzeń negatywowa wypełniona jest transparentną zieloną emalią. Całość została wykonana w białym złocie próby 585.

Pierścionek z rubinem i kwiatami

Powrót