Atmosferę ziemską — powłokę gazową sięgającą ponad 400 kilometrów wzwyż — nazwano „niewiarygodnie złożonym systemem”. Obieg wody odbywa się w warstwie atmosferycznej rozciągającej się od powierzchni Ziemi do wysokości 10—20 kilometrów. Jest to troposfera, którą pewne źródło opisuje jako „przyziemną warstwę atmosfery, obszar występowania chmur, deszczu, śniegu, huraganów i tornad” (C. L. Mantell i A. M. Mantell, Our Fragile Water Planet).
Przypatrzmy się trasie, jaką pokonuje pojedyncza cząsteczka wody w czasie swej niekończącej się wędrówki. Zacznijmy od chwili, gdy odrywa się od powierzchni oceanu. Ponieważ wskutek działania słońca woda paruje, cząsteczka wznosi się kilka tysięcy metrów nad ziemię. Teraz łączy się z innymi cząsteczkami wody i tworzy maleńką kroplę. Unoszona wiatrem pokonuje setki kilometrów. W tym czasie paruje, więc cząsteczka znowu unosi się w górę, dopóki nie przyłączy się do kropli deszczu ciężkiej na tyle, by spaść na ziemię. Kropla razem z miliardami innych spada na zbocze wzgórza, a następnie woda spływa do strumienia. Łączy się on z rzeką, która ostatecznie spływa do oceanu.
Zdumiewający obieg wody w przyrodzie stał się inspiracją do wykonania wyjątkowego pierścionka. W centrum osadzony został akwamaryn o głębokiej barwie. Jego nazwa trafnie nawiązuje do formy pierścionka, który ma formę spadającej kropli wody. Tuż po uderzeniu o ziemię, kropla rozdziela się na mniejsze cząsteczki, które symbolizują kolejno osadzone mniejsze diamenty. Całość została wykonana w białym złocie.