Roślinny pierścionek z zielonym turmalinem.
pierścionki

Pierścionek dla Amandy

Autor: Piotr Zieliński

Amanda jest utalentowaną wokalistką z Londynu, współpracującą z takimi zespołami jak Morcheeba i Yimino. Zaprojektowałem dla niej pierścionek nawiązujący do muzycznego stylu artystki.

Ross, gitarzysta z zespołu Morcheeba i mąż Amandy miał grać koncert w moim mieście za kilka tygodni! Jako fan Morcheeby nie mogłem przeoczyć okazji aby zobaczyć się z Rossem i wręczyć mu prezent dla żony. Ale czy zdążę wykonać pierścionek do koncertu?

Pierścionek na zamówienie z turmalinem

Projekt zakładał złożoną formę roślinną, przeplatającą się z ozdobnymi meandrami i elementami konstrukcji. Całość miała być wykonana ręcznie z wykorzystaniem zróżnicowanych technik złotniczych. W dodatku kamień, który spełniał żądane kryteria pochodził z Tajlandii.

Moje obawy rozwiały się tydzień przed koncertem, gdy do mojej pracowni zapukał kurier z przesyłką. Teraz pozostawało wykonać sam pierścionek. Rozpocząłem od wymagającej oprawy, która nie tylko stanowiła skomplikowaną formę, ale też miała za zadanie utrzymać bardzo trudny do zakucia turmalin o nietypowym szlifie. Następnie ukształtowałem obrączkę, a do niej przylutowałem dwie trójwymiarowe wstęgi, na których został głęboko wygrawerowany ręcznie roślinny motyw. Oprawianie kamienia odbywało się pod mikroskopem, z uwagi na delikatność turmalinu i grubość trzymających go łapek.

Złoty pierścionek z turmalinem

Pierścionek udało mi się ukończyć w sobotę w dniu koncertu! Sesja zdjęciowa w studiu trwała zaledwie godzinę, ponieważ byłem już umówiony z Rossem w hotelu na przekazanie pierścionka. Wszystko zaledwie 2 godziny przed koncertem! Cóż to była za satysfakcja gdy wręczyłem Rossowi pierścionek dla jego żony Amandy! Teraz tylko pozostawało skorzystać z wyjątkowego koncertu. Następnego dnia Ross wrócił do Londynu i wręczył pierścionek żonie.

Roślinny pierścionek z zielonym turmalinem w żółtym złocie.

Powrót