Pierścionek z motywem Morza Bałtyckiego
pierścionki

Pierścionek "Serce Bałtyku"

Autor: Piotr Zieliński

Morze Bałtyckie jest jednym z największych mórz przybrzeżnych na świecie.  Niskie zasolenie wody w Bałtyku, czyni je unikalnym, różnorodnym biologicznie ekosystemem. Jego piękne wybrzeża przyciągają turystów z całego świata. Ponadto, Morze Bałtyckie jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego.

W średniowieczu pełniło ono istotną rolę w handlu solą, drewnem i bursztynem. W ciągu wieków było areną wielu konfliktów i wojen, w tym wojen szwedzko-duńskich oraz północnych. Obszar ten był też świadkiem I i II wojny światowej.

Jednak dla wielu Morze Bałtyckie to idealne miejsce na wypoczynek i spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wspomnienia beztroskich słonecznych dni, białych plaż oraz niepowtarzalnych zachodów słońca, sprawiły, że Bałtyk stał się symbolem letnich wakacji.

Idylliczna sceneria “polskiego morza” posłużyła też jako inspiracja do wykonania wyjątkowego pierścionka. W centrum osadzony został doskonały szafir w kolorze zimnej, morskiej wody. Obmywają go spienione fale wysadzane diamentami. Całość została wykonana w białym złocie próby 585.

Pierścionek zaręczynowy z motywem morza

Powrót