Pierścionek z pomarańczowym szafirem
pierścionki

Pierścionek z pomarańczowym szafirem

Autor: Piotr Zieliński

Kolor pomarańczowy kojarzy się z ciepłem i energią lata. Jego intensywność przypomina odblaski słońca na złotych plażach, soczyste owoce sezonu letniego i zapierające dech zachody słońca, które są charakterystyczne dla sierpniowych dni.

Pomarańczowe szafiry są egzotycznymi klejnotami, trudnymi do znalezienia w naturze. Pochodzą one z Australii i Madagaskaru, a niektóre znaleziono też na Sri Lance i w Tanzanii. Kolor większości szafirów posiadających tą gamę barwną ma przeważnie wtórny odcień żółtego. Intensywnie pomarańczowe szafiry, które mają naturalny kolor są bardzo drogie i trudne do znalezienia w większym rozmiarze karatowym. 

Niezwykle rzadkie występowanie pomarańczowego szafiru i jego związek z okresem lata pełnego przygód, stały się inspiracją do wykonania wyjątkowego pierścionka. Kamień, mający masę 1 ct i pochodzący ze Sri Lanki, został osadzony w niemal niewidzialny sposób nad zwierciadłem intensyfikującym blask klejnotu. Nowoczesna forma pierścionka, gdzie oprawa przechodzi płynnie w obrączkę, stanowi popis minimalistycznych rytmów i proporcji. Całość została wykonana w słonecznym żółtym złocie.

Pierścionek zaręczynowy z pomarańczowym kamieniem

Powrót