Pierścionek na zamówienie z rubinem
pierścionki

Karmazycja z rubinem

Autor: Piotr Zieliński

Czerwony jest kolorem silnych emocji: miłości, gniewu, namiętności i furii. Wiąże się on z obiektami siły i pożądania podobnie jak szybkie samochody czy róże. Starożytne kultury ceniły rubin za jego odcień, zbliżony do koloru krwi płynącej w żyłach. Na tej podstawie wierzono, że klejnot ten ma w sobie siłę życia.

Starożytne kultury ceniły rubin za jego odcień, zbliżony do koloru krwi płynącej w żyłach. Na tej podstawie wierzono, że klejnot ten ma w sobie siłę życia. 

Rubin dodatkowo zyskał na popularności wraz z narodzinami świata zachodniego i stał się jednym z najbardziej pożądanych kamieni europejskiej arystokracji. Wielu średniowiecznych, zamożnych Europejczyków nosiło rubiny jako gwarancję zdrowia, zamożności, mądrości i sukcesu w miłości. Nic dziwnego, że rubin, symbol namiętności, jest dzisiaj idealnym, romantycznym prezentem.

Kamień do tego projektu pochodzi z Mozambiku. Jego głęboką barwę rozpala ogień wydobyty przez znakomite proporcje szlifu. Kompozycję dopełnia ozdobna obrączka w kształcie motyla. Czułki stanowią podstawę głównej oprawy. Chroni je obrys krawędzi skrzydeł stanowiący też brzegi obrączki. Całość została wykonana w żółtym złocie próby 585.

Pierścionek z rubinem wykonany na zamówienie

Powrót