Szlachetne jubilerstwo to dziedzina sztuki. Zachwyca precyzją, pięknem i kunsztem. Skąd bierze się natchnienie do tworzenia swoich wyjątkowych jubilerskich arcydzieł? Istnieje wiele źródeł inspiracji, które wpływają na proces twórczy.
Natura stanowi niezwykłe źródło weny. Świat roślin i zwierząt oferuje nieograniczone możliwości twórcze. Występujące w przyrodzie kształty, wzory i faktury mogą posłużyć jako obiekt badań w poszukiwaniu linii doskonałej. Natura dostarcza także inspiracji kolorystycznych, w postaci wyjątkowych zestawień barwnych. Wnikliwość w dostrzeganiu zasad w Boskim projekcie jest kluczowe do tworzenia bezkompromisowych form, naśladujących Największego Artystę.
Dziedzictwo kulturowe i historia to nieodłączny element projektowania, który wpływa na postrzeganie świata. Możliwość eksploracji różnych tradycji, wzorów etnicznych i symboliki otwiera nowe horyzonty twórcze. Artysta może badać rękodzieło i techniki jubilerskie różnych kultur, od starożytnych cywilizacji po współczesne społeczności.
Twórczość artystyczna to też sposób na wyrażanie emocji i osobistych doświadczeń. Jubiler może wykorzystać swoje własne uczucia, historie i inspiracje życiowe jako punkt wyjścia do stworzenia unikalnych dzieł sztuki.
Poniższy projekt wymyśliłem jeszcze przed pandemią, ale dopiero ostatnio został zrealizowany. Niesamowity, cejloński 3-karatowy szafir o szlifie poduszkowym i kolorze królewskiego błękitu, okala wstęga, która wyłania się po obu stronach obrączki. Jej obrys nie jest regularny, jak w wypadku zwykłej aureoli. Przypomina on kontur ust trzymających klejnot. Zdobi go 38 diamentów. Każdy jest idealnie dopasowany średnicą do szerokości wstęgi. Konstrukcja pierścionka jest ukryta, aby nie burzyła harmonii formy. Całość została wykonana w szlachetnym białym złocie.