Padparadża to niezwykle rzadka odmiana szafiru w odcieniach różu, czerwieni i pomarańczu. Klejnot ten symbolizuje energię zamkniętą w ogniu, a jego barwa przypomina wschodzące słońce.
Słowo Padparadża pochodzi od syngaleskiego słowa oznaczającego „kwiat lotosu” [Padma (පද්ම) = lotos; Raga (රාග) = kolor], ze względu na jaskrawo zabarwione różowe płatki tego kwiatu.
Szafiry padparadża, podobnie jak najwyższej klasy kamienie błękitne, pochodzą ze Sri Lanki (dawniej Cejlon), gdzie ludność syngaleska żyła i wydobywała szafiry od wieków. Ten niezwykle rzadki klejnot, znalazł się w centrum uwagi, gdy księżniczka Eugenia z Anglii ujawniła, że jej pierścionek zaręczynowy jest z szafirem padparadża, otoczonym diamentami.
Olbrzymia energia zawarta w tym kamieniu stała się dla mnie inspiracją do wykonania wyjątkowego pierścionka. Szafir padparadża w kształcie kropli znalazłem na Sri Lance. Przeleżał u mnie ukryty kilka lat, abym mógł spokojnie dopracować kompozycję. Klejnot otoczony jest aureolą wysadzaną diamentami. Obrączka w kształcie litery “V”, podkreśla główną oprawę. Całość została wykonana w białym złocie próby 585.