Pierścionek z żółwiem
pierścionki

Pierścionek z żółwikiem

Autor: Piotr Zieliński

Karetta – to odmiana morskiego żółwia. Gdy otrzymałem zlecenie na zaprojektowanie i wykonanie pierścionka, którego motywem przewodnim miał być ten gatunek zrobiłem małe dochodzenie. Historia życia tego stworzenia jest absolutnie niesamowita!

Po wylęgnięciu się żółw Karetta wyrusza w niezwykłą podróż, której trasa liczy nawet 13 000 kilometrów, by po latach wrócić na plażę, gdzie niegdyś się wykluło.

Jak taki fascynujący wyczyn powiązać z symboliką zaręczynową? Zacząłem naturalnie od kartki i ołówka. Następnie skontaktowałem się z brokerem mającym dostęp do kopalni w Lemshuko (Tanzania), z której pochodzi egzotyczny minerał o nazwie tsavoryt. Kamień ten pod wieloma względami przewyższa szmaragd.

Pierścionek zaręczynowy z żółwiem

W Anglii znalazłem firmę sprzedającą akwamaryn, który miał posłużyć za oczy żółwika – o średnicy 1 mm. Po otrzymaniu kolejnej przesyłki dobrałem odpowiedniej wielkości brylanty, ułożone wokół głównego tsavorytu w kształcie łezki. Tak dobrana kompozycja została, na życzenie klienta, oprawiona w zielonym złocie.

Pierścionek z żółwikiem i kamieniami w różowym złocie

Powrót