Pierścionek z 3 karatowym szmaragdem i szafirami w dwukolorowym złocie.
pierścionki

Pierścionek ze szmaragdem i szafirami

Autor: Piotr Zieliński

W naturalnym otoczeniu kwiaty są pełne życia i znamionują porę roku. Przedwiośnie to chwila, w której zieleń wyłania się z zimowych ciemności. Wtedy jej uroda jeszcze silniej pobudza uczucia.

Ikebana jest japońską sztuką wydobywania naturalnego piękna przez odpowiednie ułożenie kwiatów i innych roślin, sztuką ukazującą to, co poruszyło wyobraźnię twórcy. 

Indywidualny projekt roślinnego pierścionka

Jak przenieść tą koncepcję do świata biżuterii? Skontaktowała się ze mną Pani Karina, której uwagę przykuły moje roślinne kompozycje. Zostałem poproszony o zaprojektowanie pierścionka ze szmaragdem. Zacząłem od poszukiwania odpowiedniego kamienia. W Hong Kongu u pewnego brokera znalazłem piękny okaz w owalnym szlifie. Szmaragd pochodził z Kolumbii i miał masę 3.50 ct. Po konsultacji z Panią Kariną od razu dokonaliśmy zakupu – kamieni szlachetnych nie da się zarezerwować. 

Następnie wykonałem rysunek pierścionka. Prosty dół obrączki rozbudowuje się ku górze w roślinną kompozycję, oplatającą główny kamień. Liściaste meandry wraz z ażurową galerią pod szmaragdem zostały zaprojektowane w dwóch kolorach złota. Kompozycję dopełniają 4 szafiry w kształcie kropli wody, które zostały oszlifowane na zamówienie do tego projektu. Całość została wykonana w złocie 585.

Roślinny pierścionek z dwukolorowego złota ze szmaragdem i szafirami

Powrót

Najnowsze wpisy na Instagramie

#ZIELINSKIART