Pierścionek z galaktyką wysadzaną kamieniami
pierścionki

Pierścionek Andromeda

Autor: Piotr Zieliński

Andromeda jest galaktyką spiralną znajdującą się około 2,5 mln lat świetlnych od Ziemi. Jej nazwa wywodzi się od konstelacji Andromedy - miejsca na ziemskim niebie, w którym zaobserwowano obiekt przypominający chmurę. 

Pierwszą jego dokładną analizę przeprowadził w roku 964 perski astronom Abd Al-Rahman Al Sufi. W 1885 roku w galaktyce Andromedy zaobserwowano wybuch supernowej. Dwa lata później Isaac Roberts wykonał pierwsze zdjęcia, które pozwoliły ujrzeć jej spiralną strukturę. Dzisiaj Galaktyka Andromedy odgrywa znaczącą rolę w studiach nad innymi tworami tego typu, a także naturą gwiazd oraz całego wszechświata.

Luksusowy pierścionek zaprojektowany na zamówienie

Spiralny kształt galaktyki stał się inspiracją do projektu wyjątkowego pierścionka. W jego centralnym punkcie został oprawiony szafir mający masę 1.50 ct. Jest on otoczony aureolą z mniejszymi diamentami i szafirami symbolizującymi ciała niebieskie, oprawionymi techniką pavé, w białym złocie palladowym. Spadające komety w postaci żółtych diamentów tworzą górną część obrączki. Pierścionek można postawić na toaletce lub w gablocie dzięki specjalnie wyprofilowanej nóżce. Całość została wykonana w dwukolorowym złocie próby 585.

Pierścionek zaręczynowy z gwiazdami

Pierścionek zaręczynowy na zamówienie z gwiazdami tworzącymi galaktykę

Powrót