pierścionki

Pierścionek z busztynowym kaboszonem

Autor: Piotr Zieliński

Bursztyn jest organicznym klejnotem, który powstaje z żywicy drzewnej, a proces jego tworzenia trwa tysiące lat. Każdy kawałek bursztynu jest niepowtarzalny i posiada swoje własne unikalne wzory i kolory. Najcenniejsze odmiany to biała i żółta, przypominająca słońce. Właśnie dlatego kolor ten, często nazywany "kamieniem zatopionego słońca" i od wieków wzbudza zachwyt oraz fascynację.

Oprócz słonecznej barwy kamień ten może absorbować ciepło ze swojego otoczenia, zwłaszcza gdy jest wystawiony na promieniowanie słoneczne. Gromadzi on energię cieplną, a następnie uwalnia ją stopniowo, co sprawia, że kamień wydaje się być ciepły w dotyku.

Poniższy pierścionek podkreśla wyjątkowe właściwości bursztynu. Kamień do tego projektu został starannie wyselekcjonowany z całej kolekcji surowych fragmentów znalezionych nad Bałtykiem. Następnie został mu nadany szlif kaboszonowy. Bursztyn, osadzony w złotej ramie symbolizuje słońce. Promienie naokoło wysadzane są diamentami. Mają one jednocześnie kształt fal, nawiązujący do morskiego pochodzenia. Boki obrączki stanowią ozdobne, przeplatające się wstążki, również ozdobione diamentami. Pierścionek ma stopkę, aby po zdjęciu z palca można było go ustawić w gablocie lub na toaletce. Całość została wykonana w słonecznym złocie 585.

Luksusowy pierścionek z bursztynem i diamentami

Powrót