Pierścionek zaręczynowy z opalem australijskim
pierścionki

Pierścionek z malarstwem Moneta

Autor: Piotr Zieliński

Jego malarstwo było zostało zaliczone do arcydzieł sztuki współczesnej. Cechował je niepowtarzalny styl koncentrujący się na uchwyceniu chwilowych efektów światła i atmosfery. Claude Monet wykorzystywał płynne, rozmyte pociągnięcia pędzlem, aby stworzyć wrażenie migoczących kolorów i dynamicznych scen pejzażowych. Jego prace przyczyniły się do rewolucji w sztuce i wywarły wpływ na rozwój malarstwa nowoczesnego.

Pierścionek na zamówienie z czarnym opalem

Słynne “Nenufary” Moneta znajdujące się w Oranżerii w Paryżu wywarły na mnie ogromne wrażenie. Olbrzymie, kilkumetrowe płótna z bliska przypominały sztukę abstrakcyjną. Dopiero po odejściu można było dostrzec geniusz kompozycji, subtelne, doskonale dobrane barwy i bystrą obserwację przyrody połączoną z uwiecznieniem chwili. 

Malarstwo Moneta stało się inspiracją do zrealizowania wyjątkowego pierścionka. Po wielu miesiącach poszukiwań i prób pozyskania znalazłem kamień, który doskonale odzwierciedla malarstwo impresjonistycznego artysty. Subtelne, pastelowe barwy opalu australijskiego z każdej strony tworzą inny pejzaż i symfonię kontrastów. Roślinna kompozycja na obrączce, wysadzana małymi diamentami podkreśla zachwyt przyrodą. Wewnątrz obrączki zaprojektowałem mechanizm ułatwiający noszenie pierścionka. Dzięki niemu nie obraca się on na palcu i pozwala skorygować rozmiar przez właściciela odginając motylki wewnątrz obrączki. Całość została wykonana w żółtym złocie.

Luksusowy pierścionek zaręczynowy z opalem i diamentami

Powrót