Pierścionek z opalem i diamentami
pierścionki

Pierścionek z opalem i diamentami

Autor: Piotr Zieliński

Ponieważ mieni się barwami wszystkich klejnotów, Rzymianie uważali go za najcenniejszy kamień szlachetny. Pisarze porównywali go do galaktyk, sztucznych ogni i wulkanów, a do dzisiaj kojarzony jest z nadzieją, nieskazitelnością i prawdą.

Nazwa "opal" pochodzi najprawdopodobniej od sanskryckiego słowa upala oznaczającego cenny kamień.

Mimo swoich niesamowitych właściwości opal szlachetny został odkryty stosunkowo późno. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się pod koniec istnienia starożytnej Grecji.

Najpiękniejsze opale pochodzą z Australii i Etiopii. Właśnie tam zacząłem poszukiwania kamienia do wyjątkowego projektu. Po kilku tygodniach udało mi się uzyskać kontakt z brokerem posiadającym klejnoty z legendarnej kopalni Welo w Etiopii. Po negocjacjach nabyłem od niego piękny, naturalny opal o masie 5.5 ct, który od razu po dokonaniu zakupu został skierowany do certyfikacji, mającej na celu potwierdzenie jego autentyczności.

Następny etap stanowił czystą przyjemność. Opal został oprawiony pierścionku, ozdobionym grawerowanym motywem roślinnym, okraszonym dodatkowymi diamentami. Całość została wykonana ręcznie w miodowym złocie próby 585.

Pierścionek zaręczynowy z opalem i diamentami

Powrót