Roślinne obrączki z diamentami
obrączki

Komplet obrączek roślinnych

Autor: Piotr Zieliński

Jesień to pora roku, w której nieodzownie towarzyszy nam szelest liści, oraz piękne kolory wywołane przez przygotowującą się do zimy przyrodę. Dni stają się krótsze, a noce dłuższe, temperatura spada, a wieczory stają się chłodniejsze, a także wiele gatunków ptaków i zwierząt migruje lub przygotowuje się do zimowego snu, a przyroda przygotowuje się do nadchodzącej zimy.

Aby przenieść tą pełną impresjonizmu wizję do świata biżuterii zaprojektowałem komplet liściastych obrączek, w których dynamiczny, a zarazem organiczny rytm wyznacza rdzeń obrączki w postaci przenikającej się łodygi. 

Obrączki zaprojektowane na indywidualne zamówienie

W damskiej obrączce zostały oprawione brylanty. Brzegi liści zostały zapolerowane w taki sposób, aby nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu. Ażury zostały wycięte brzeszczotem, a brzeg obrączki damskiej jest nieregularny. Kontrastuje on z obrączką męską, stanowiącą gładki ring z wygrawerowanym motywem liści i łodygi. W ten sposób komplet podkreśla atrybut damski i męski a jednocześnie ma w sobie część wspólną w postaci jesiennych liści. Całość została wykonana ręcznie w białym złocie 585.

Obrączki z motywem liści z diamentami

Powrót