Pierścionek na zamówienie ze szmaragdem i szafirami w dwukolorowym złocie.
pierścionki

Pierścionek ze szmaragdem i szafirami

Autor: Piotr Zieliński

W naturalnym otoczeniu kwiaty są pełne życia i znamionują porę roku. Przedwiośnie to chwila, w której zieleń wyłania się z zimowych ciemności. Wtedy jej uroda jeszcze silniej pobudza uczucia.

Ikebana jest japońską sztuką wydobywania naturalnego piękna przez odpowiednie ułożenie kwiatów i innych roślin, sztuką ukazującą to, co poruszyło wyobraźnię twórcy. 

Pierścionek zaręczynowy z indywidualnym projektem

Jak przenieść tą koncepcję do świata biżuterii? Skontaktowała się ze mną Pani Karina, której uwagę przykuły moje roślinne kompozycje. Zostałem poproszony o zaprojektowanie pierścionka ze szmaragdem. Zacząłem od poszukiwania odpowiedniego kamienia. W Hong Kongu u pewnego brokera znalazłem piękny okaz w owalnym szlifie. Szmaragd pochodził z Kolumbii i miał masę 3.50 ct. Po konsultacji z Panią Kariną od razu dokonaliśmy zakupu – kamieni szlachetnych nie da się zarezerwować. 

Następnie wykonałem rysunek pierścionka. Prosty dół obrączki rozbudowuje się ku górze w roślinną kompozycję, oplatającą główny kamień. Liściaste meandry wraz z ażurową galerią pod szmaragdem zostały zaprojektowane w dwóch kolorach złota. Kompozycję dopełniają 4 szafiry w kształcie kropli wody, które zostały oszlifowane na zamówienie do tego projektu. Całość została wykonana w złocie 585.

Pierścionek ze szmaragdem i szafirami

Powrót