Pierścionek z galaktyką
rysunkipierścionki

Pierścionek z Drogą Mleczną

Autor: Piotr Zieliński

Jak daleko sięga przestrzeń? Jeszcze 400 lat temu Ziemię uważano za centrum wszechświata. Potem Galileusz udoskonalił lunetę, przyczyniając się do znacznego poszerzenia obrazu niebios. Mógł dostrzec dużo więcej gwiazd oraz wykazać, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca. Droga Mleczna przestała wyglądać niczym świetlista smuga. Okazało się, że jest to Galaktyka składająca się z około stu miliardów gwiazd. Przez całe życie nie zdołalibyśmy ich wszystkich policzyć

Droga Mleczna to spiralna galaktyka, w której znajduje się nasz Układ Słoneczny. Jest to olbrzymi system składający się z gwiazd, pyłu kosmicznego, gazów i innych ciał niebieskich. Droga Mleczna ma charakterystyczny biały pas na nocnym niebie, który jest widoczny z Ziemi i który stanowi zdumiewającą choreografię wielu indywidualnych gwiazd.

Nasza rodzima galaktyka stała się inspiracją do zaprojektowania wyjątkowego pierścionka. W centrum znajduje się żółty diament stanowiące jądro Drogi Mlecznej. Okalające je spirale składające się z gwiazd są wysadzane szafirami płynnie przechodzącymi z żółtego do fioletowego. Na bokach obrączki osadzone są białe komety z diamentów. Pierścionek zostanie wykonany w białym złocie i stanowi serię z pierścionkiem z Andromedą - galaktyką o innej budowie spiralnej.

Pierścionek zaręczynowy na zamówienie z galaktyką

Powrót