Pierścionek z lilią
rysunkipierścionki

Pierścionek z lilią

Autor: Piotr Zieliński

Cantedeskia jest rośliną pochodzącą z obszarów tropikalnych Afryki. Jest to roślina ozdobna, która jest uprawiana przede wszystkim ze względu na swoje piękne, charakterystyczne kwiaty. Kwiatostany są zazwyczaj duże, trwałe i skomponowane z wydłużonych kolb na szypułkach otoczonych przysadkami w kształcie liści. Kwiaty występują w różnych kolorach, w tym białym, różowym, czerwonym, pomarańczowym i fioletowym.

Roślina ta jest ceniona zarówno jako ozdoba wnętrz, jak i na zewnątrz budynków w klimatach o umiarkowanym i subtropikalnym. Cantedeskia wymaga odpowiednich warunków do wzrostu, w tym wilgotnego środowiska, jasnego światła, ale nie bezpośredniego oraz regularnego podlewania. Jej eleganckie kwiaty stanowią popularny element bukietów i kompozycji florystycznych,

Pierścionek z kwiatem Cantedeskii symbolizuje pielęgnowanie miłości, połączonej z czystą kobiecością. Wewnątrz kwiatu osadzony jest rubin o szlifie gruszkowym w dwukolorowym złocie. Kompozycję dopełnia roślinna kompozycja wysadzana diamentami.

Pierścionek zaręczynowy na zamówienie z rubinem

Powrót