Sygnet dla taty na zamówienie z grawerunkiem
sygnety

Sygnet dla taty

Autor: Piotr Zieliński

Powszechnie uważa się, że ojcowie są odpowiedzialni za dbanie o potrzeby fizyczne i ochronę swoich rodzin, a matki, za dbanie o potrzeby emocjonalne. Te role mogą się zazębiać, niektórych rodzinach, nawet w znaczącym stopniu. Ojcowie zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale też stabilność emocjonalną. Ich obecność i zaangażowanie dają dzieciom poczucie, że są kochane, akceptowane i wspierane. Ojcowie mają unikalny sposób budowania relacji z dziećmi, który różni się od matczynej opieki. Ich typowe cechy, takie jak siła, pewność siebie, zdolność do konfrontacji czy ocena ryzyka pomagają rozwijać dojrzałość i odpowiedzialność.

Badania naukowe wykazują, że dzieci, które mają aktywnych i zaangażowanych ojców, są zazwyczaj bardziej pewne siebie, mają większą samoocenę i lepiej radzą sobie emocjonalnie. Dojrzali ojcowie nie boją się wyrażać uczuć. Nie są też zasadniczy tylko cierpliwie uczą radzić sobie w trudnych sytuacjach, zapewniając opiekę i czułość. 

Relacja ojca i córki stała się dla mnie inspiracją do zaprojektowania wyjątkowego pierścienia. W centrum sygnetu osadzona została egzotyczna odmiana jaspisu o nazwie mookait. Wyselekcjonowałem kryształ, który idealnie będzie pasował do tematyki pierścienia i wygląda ja zachód słońca nad morzem. Na pierwszym planie umieściłem sylwetki ojca i córki trzymających się za ręce. Oprawa wykonana jest w całości bez kleju, dzięki czemu pierścień ma wieczystą gwarancję. Boki sygnetu ozdabia głęboko grawerowany wizerunek drzewa, które symbolizuje rodzinę, jej korzenie i silne więzi.

Luksusowy sygnet na zamówienie ze złota z kamieniem i grawerunkiem

Powrót