Luksusowy sygnet na zamówienie z figurą szachową
sygnety

Sygnet z figurą szachową

Autor: Piotr Zieliński

Ciężko przejść obojętnie obok wydarzeń ostatnich dni. Pokazują one bezgraniczne cierpienie wywołane bez najmniejszego sensu. Niestety to nie pierwsza w historii tego typu sytuacja. Tylko ostatnie dekady przyniosły to samo w Syrii, Libii, Iraku, Etiopii, Jemenie, Bośni czy Birmie, żeby wymienić chociaż kilka przykładów.

Niszczenie środowiska naturalnego, głód - mimo, że produkuje się i niszczy rekordową ilość żywności, choroby i wojny mimo, że większość pragnie pokoju. Pora zmienić podejście, ponieważ ludzie zachowują się jak dzieci pozostawione na chwilę bez opieki.

Zamiast uczyć się na błędach ludzkość kręci się w kółko. Zilustrujmy to na przykładzie szachów. W szachach chodzi o to, żeby uczyć się od nauczyciela i na własnych błędach. Przewidywać ruchy na przód i z czasem zacząć zwyciężać. Jednak ludzkość nie wyciąga wniosków z historii i nie zastanawia się nad konsekwencjami dzisiejszego stylu życia dla następnych pokoleń. Właśnie dlatego będziemy świadkami coraz większych tragedii.

Unikatowy męski sygnet na zamówienie z egzotycznym klejnotem.

Poniższą pracę chciałbym zadedykować każdemu człowiekowi, który nie zostawia wszystkiego na autopilocie, w pogoni za wiatrem. Każdemu, kto rozumie, że ludzie nie są w stanie rozwiązać problemów, które staczają ten świat po równi pochyłej. Każdemu, kto szuka odpowiedzi na pytanie skąd się wzięły problemy ludzi i jak zostaną one rozwiązane. Takie osoby to prawdziwe kosztowności.

W centrum pierścienia znajduje się niezwykle rzadki turmalin Paraiba. Swoją nazwę wziął od jednego z 26 stanów Brazylii, w którym znaleziono niesamowitą odmianę turmalinu zawierającą domieszkę miedzi, odpowiadającą za jaskrawą zielono-niebieską barwę. Ze względu na nietypowy kolor i obecność miedzi Paraiba jest niezwykle droga. To prawdziwy klejnot.

Boki pierścienia zdobi skoczek szachowy, przypominający o tym, że zwycięstwo zależy od dokładnego planowania każdego ruchu. Jednak ten skoczek jest inny. Trzeba jednak przyjrzeć się bliżej, aby dostrzec, że ma on skrzydła! Może on błyskawicznie zmienić swój sposób działania stosownie do okoliczności, aby w spektakularny sposób dać mata. Wyłamuje się ze stereotypów, aby definiować to co nieznane i z odwagą podejmować decyzje prowadzące do zwycięstwa.

Egzotyczny męski sygnet na zamówienie z figurą szachową.

Powrót