Sygnet funeralny z agatem
sygnety

Sygnet Funeralny

Autor: Piotr Zieliński

W związku z pogrzebem lub ceremonią żałobną, coraz więcej osób szuka godnego sposobu na wyrażenie szacunku i pamięci w osobisty sposób. Choć dla niektórych może to być nowe pojęcie, biżuteria funeralna staje się coraz bardziej popularnym dodatkiem do ceremonii żałobnej. 

Takie dodatki mogą służyć jako symbol pamięci o ukochanej osobie. Utracone poczucie bliskości jest całkowicie naturalne. Odpowiednia biżuteria pomaga je odzyskać. Jest to subtelny i dyskretny, a jednocześnie osobisty i intymny sposób na codzienne przywodzenie na pamięć bliskiej osoby.

Biżuteria funeralna może mieć też na celu przypomnienie o nieuchronnym końcu ludzkiego istnienia. Noszenie biżuterii funeralnej może służyć jako forma refleksji nad śmiertelnością i zachęta do czerpania radości z chwili obecnej, mając w pamięci, że życie jest kruche i ulotne.

Z myślą o przemijaniu zaprojektowałem wyjątkowy sygnet. Kamień to szlifowany na zamówienie czerwony agat pochodzący z Jemenu o nazwie Aqeeq. W tamtym rejonie symbolizuje on odwagę i wytrwałość w znoszeniu trudności. Osadzony został w ramie z litego złota. Boki pierścienia zdobi roślinny grawerunek z motywem kwiatów. Również wnętrze sygnetu ozdobione jest ornamentem w kształcie bluszczu. Całość została wykonana w żółtym złocie 585. 

Sygnet z roślinnym grawerunkiem

Powrót