Sygnet z lwem
pierścionkisygnety

Pierścień z lwem

Autor: Piotr Zieliński

Na równinie Parku Narodowego Serengeti wstaje słońce. Panuje poranny chłód. Tryskające energią zwierzęta, nagle zastygają w bezruchu. Wszystkie oczy wpatrują się w dal. W porannym świetle rysuje się potężna, majestatyczna postać. Dreszcze na całym ciele to nie chłód poranka — to raczej świadomość bycia zauważonym. Postać porusza się z godnością, po królewsku. Jest przerażająca, a zarazem piękna. Wielką głowę okala bujna złota grzywa. Bursztynowe oczy patrzą badawczo. 

Biżuteria z lwami

Chyba żadne zwierzę nie porusza wyobraźni ludzkiej bardziej niż lew. W zamierzchłych czasach afrykańscy artyści zdobili skały malowidłami przedstawiającymi lwy chwytające zdobycz. Wielkie kamienne figury lwów ze wspaniałymi grzywami uświetniały starożytne pałace i świątynie. Lwy stały się bohaterami książek i filmów. 

Drapieżniki te bywają bardzo agresywne, ale gdy są zadowolone, mruczą. Potrafią jednak zaryczeć tak potężnie, że słychać je w odległości ośmiu kilometrów. Niekiedy wydają się leniwe i senne, niemniej potrafią zaatakować z prędkością błyskawicy. Człowiek unieśmiertelnił lwy w hołdzie dla ich odwagi, a o kimś dzielnym mówi się: “odważny jak lew”.

To majestatyczne zwierzę stało się inspiracją do zaprojektowania i zrealizowania wyjątkowego pierścienia. W centrum osadzony został doskonały szafir symbolizujący spokój, harmonię i mądrość. Dopełniają go diamenty zakute w sześciokątnych oprawach. Boki pierścienia zdobią głowy lwów. Pierścień został wykończony matową fakturą kontrastującą z wypolerowanymi drapieżnikami. Wnętrze obrączki zdobią roślinne meandry. Całość została wykonana w białym złocie.


Pierścionek z motywem lwa

Powrót