Pierścionek na zamówienie z morganitem
sygnetypierścionki

Pierścień Rene

Autor: Piotr Zieliński

René Jules Lalique był francuskim artystą, jubilerem i projektantem szkła, urodzonym w 1860 roku. Jego kreatywność i wyjątkowe umiejętności artystyczne przyczyniły się do rozwoju i uznania sztuki nowoczesnego jubilerstwa na przełomie XIX i XX wieku. Jego twórczość, w tym wyjątkowe i delikatne wzory szklane, biżuteria, zegarki i inne przedmioty artystyczne, zdobyła międzynarodową sławę i wpłynęła na rozwój ruchu artystycznego Art Nouveau.

Oprócz złota i szlachetnych kamieni Lalique stosował kość słoniową, emalię, kamienie półszlachetne i szkło. Od roku 1889 dostarczał anonimowo wyroby do sklepu jubilerskiego Vever et Boucheron, a w roku 1890 założył sklep jubilerski. Do jego klientów należała aktorka Sarah Bernhardt. Sztuka Lalique'a łącząca harmonię natury z nowoczesnym stylem, odegrały kluczową rolę w przedefiniowaniu sztuki jubilerskiej. 

Innowacyjne techniki Rene Lalique’a, takie jak łączenie szklanej emalii i kruszców szlachetnych, zainspirowały mnie do zrealizowania wyjątkowego pierścienia. W centrum osadzony został 6-karatowy Morganit. Oprawę dopełnia podwójna aureola wysadzana mniejszymi klejnotami o łącznej masie 2 ct. Boki pierścienia zdobi fakturowana emalia, również w dwóch kolorach. W centrum każdej kompozycji osadzone są rubiny. Całość została wykonana w żółtym złocie próby 750. 

Pierścionek z indywidualnym projektem

Pierścionek na zamówienie z rubinami i diamentami

Duży pierścień damski z kamieniami

Powrót