Pierścionek na zamówienie z czerwonokrwistym spinelem w białym złocie
pierścionkisygnety

Pierścień z czerwonym spinelem

Autor: Piotr Zieliński

Przez całe stulecia minerał ten można było określić mianem najbardziej niedocenionego klejnotu w historii. Jednak obecnie, przy rosnących cenach rubinów, jego blask ujrzał światło dzienne w pełnej krasie.

Spinel występuje na Sri Lance, w Afganistanie, a także w legendarnych kopalniach Mogok w Birmie, z których pochodzą też najwyższej klasy rubiny. Swoją krwistoczerwoną lub różową barwę zawdzięcza śladowej ilości chromu. Im większa zawartość tego pierwiastka w krysztale, tym mocniejszy czerwony odcień.

Projekt pierścionka na zamówienie z czerwonym spinelem, w białym złocie 585

Klejnot ten jest też bardzo trwały. W przeciwieństwie do tanzanitu, lub turmalinu, jest on trudny do zarysowania, dlatego można go z powodzeniem stosować do biżuterii noszonej na co dzień. Różne kolory, właściwości fizyczne, większa dostępność i korzystniejsza cena sprawiają, że zarówno jubilerzy jak i klienci coraz chętniej sięgają po ten egzotyczny minerał.

Różne kolory, właściwości fizyczne, duża dostępność i korzystna cena sprawiają, że spinel został odkryty na nowo i coraz chętniej wykorzystywany jest w luksusowej biżuterii.

W poniższym pierścieniu został osadzony doskonały spinel o krwistoczerwonej barwie i szlifie szmaragdowym. Dopełnia go solidna rama chroniąca klejnot. Obrączka, przypominająca bransoletę luksusowego zegarka, została wykonana z litego złota i wykończona techniką specjalnie opracowaną, aby doskonale wypolerować każdą z promienistych płaszczyzn obrączki.

Luksusowy pierścień ze spinelem o szlifie szmaragdowym, w białym złocie.

Powrót