Sygnet męski z czarnym opalem
sygnety

Pierścień alchemika

Autor: Piotr Zieliński

Ludzie od dawien dawna marzyli o tym, by móc zamieniać jedną rzecz w drugą. Przez stulecia alchemicy próbowali na przykład przekształcić ołów w złoto. Wierzyli, że taki proces mógłby przynieść im bogactwo i potęgę. Uważali, że istnieje tajemna metoda transmutacji, która pozwoliłaby im zmienić właściwości chemiczne ołowiu, przekształcając go w cenny kruszec. Praktyka alchemii opierała się na starożytnych eksperymentach z różnymi substancjami chemicznymi i procedurami, choć w rzeczywistości nie istniał żaden sposób, który mógłby faktycznie dokonać zamiany ołowiu w złoto. 

Sygnet z indywidualnym projektem

Marzenie o transmutacji metali prowadziło do rozwoju chemii i ostatecznie przyczyniło się do odkrycia prawdziwych procesów chemicznych. W układzie okresowym pierwiastków złoto i ołów znajdują się dość blisko siebie. Atom ołowiu ma w jądrze trzy protony więcej. Współcześni fizycy są już nawet w stanie przekształcić próbkę ołowiu w złoto, ale ze względu na wielką ilość potrzebnej do tego energii proces ten jest nieopłacalny.

Łącząc starożytne eksperymenty i dawne techniki  złotnicze zaprojektowałem pierścień alchemika. W centrum osadzony został oszałamiający, 12-karatowy czarny opal. Otacza go aureola z czarnych diamentów.  Boki sygnetu zdobią płomieniste skrzydła z owalnymi tanzanitami. Pierścień został wykuty z litego, transmutowanego złota.  

Pierścień z opalem i diamentami w białym złocie

Powrót