Jaki sygnet dla właściciela zamku?
sygnety

Sygnet historyczny z sekretnikiem

Autor: Piotr Zieliński

Oba budynki są ważnymi elementami dziedzictwa kulturowego regionu. Są świadectwem bogatej historii Dolnego Śląska, obszaru Polski obfitującego w zabytki architektury. Oba te miejsca, co roku,  przyciągają rzesze turystów. Jedna z nich pełniła funkcje obronne i mieszkalne dla księcia i jego dworu. Druga służyła jako siedziba władz miejskich, miejsce spotkań rady miejskiej i centrum administracyjne.

Ekskluzywny męski pierścień z indywidualnym projektem

Zamek piastowski w Legnicy jest jednym z najważniejszych zamków w regionie, związanym z dynastią Piastów, którzy rządzili Śląskiem. Przeszedł przez różne etapy rozbudowy i przebudowy, w tym gotycką i renesansową. W 1264 roku Legnicy zostały nadane prawa miejskie, a zamek dodatkowo zyskał na znaczeniu. Z kolei ratusz w Jeleniej Górze, wzniesiony w 1749 roku, jest kluczowym budynkiem administracyjnym miasta i pełni ważną rolę w życiu miejskim. Podobnie jak zamek w Legnicy wykazuje cechy kilku stylów architektonicznych z różnych okresów, w tym baroku i klasycyzmu. 

Znaczenie historyczne, architektoniczne oraz funkcje społeczne obu lokalizacji w regionie Dolnego Śląska stały się inspiracją do wykonania unikatowego pierścienia. W centrum sygnetu pojawiają się inicjały właściciela, powiązanego z tymi miejscami. Boki sygnetu zdobią ratusz i zamek z pamiętnymi datami. Złote elementy kontrastują z czernionym korpusem sygnetu wewnątrz którego znajduje się również złota tuleja owijająca się wokół palca. Płyta z inicjałami stanowi wieko sekretnika, w którym znajduje się tajemnicza zawartość, znana tylko właścicielowi. 

Męski sygnet z inicjałem

 

Męski pierścień z sekretnikiem ze złota

Powrót