Sygnet z grawerunkiem roślinnym w złocie
sygnety

Sygnet z tygrysim okiem

Autor: Piotr Zieliński

Od dawna biżuteria przyciąga uwagę mężczyzn, którzy chcą wyrazić swój styl, indywidualność i pozycję. Jednym z niezwykle atrakcyjnych i wyjątkowych wyborów jest sygnet z nietypowym kamieniem, w którym zachodzi zjawisko migotliwego pasma przesuwającego się po kamieniu podczas jego obracania. Powodują to włókniste wrostki innych minerałów, ułożone w jednym kierunku. Odbijające się w nich światło wytwarza charakterystyczne lśniące pasmo.

Sygnet męski z grawerunkiem

Jednym z takich kamieni jest tygrysie oko. Minerał ten ma zazwyczaj czarną obwódkę, a pasmo igiełkowych inkluzji przechodzi od brązu poprzez bursztynowy, a skończywszy na cienkiej smudze przypominającej złoto. Efekt faktycznie przypomina oko tygrysa. Pod wpływem światła linia wertykalnej tęczówki stale się obraca, podobnie jak oko potężnego, azjatyckiego kota.

Tygrys jest jednym z najbardziej majestatycznych i pięknych drapieżników na ziemi, a jego oko w centralnej części sygnetu dodaje właścicielowi poczucie wyjątkowości i splendoru. W połączeniu z roślinnym, artystycznym grawerunkiem nadaje pierścieniowi wyrafinowania i indywidualnego charakteru. Centralne miejsce na bokach sygnetu zajmuje ozdobny inicjał. Pierścień został wykonany w litym żółtym złocie.

Luksusowy sygnet na zamówienie z kaboszonem

Męski pierścień na zamówienie ze złota

Powrót