Ekskluzywny sygnet na zamówienie z czarnym spinelem
sygnety

Sygnet z czarnym spinelem

Autor: Piotr Zieliński

Zaledwie półtora wieku temu wnętrze kontynentu afrykańskiego było białą plamą. Dla reszty świata ten wielki ląd pozostawał niezbadany i tajemniczy.

Spośród licznych opowieści, które przenikały z Afryki Wschodniej, jedna wydawała się Europejczykom szczególnie dziwna. Była to relacja niemieckich misjonarzy, Johannesa Rebmanna i Johanna L. Krapfa, którzy w 1848 roku rzekomo widzieli w okolicach równika górę tak wysoką, że jej wierzchołek pokrywał śnieg.

Opowiadanie o tym, że w tropikalnej Afryce jest szczyt pokryty śniegiem, wywoływało nie tylko wątpliwości, ale i drwiny. Niemniej wizja kolosalnej góry pobudziła wyobraźnię i ciekawość geografów i badaczy, którzy po pewnym czasie potwierdzili relację misjonarzy.

Kilimandżaro będąca najwyższą górą na kontynencie afrykańskim, zalicza się też do największych drzemiących wulkanów świata. Położona jest w Tanzanii, nieco na południe od równika, w pobliżu granicy z Kenią. Gigantyczne rozmiary góry dodatkowo podkreśla jej odosobnienie. Stoi całkiem samotnie — zaczyna się wznosić w jałowej, porośniętej buszem krainie Masajów, od wysokości około 900 metrów n.p.m., by w końcu wypiętrzyć się w postaci kolosalnej góry, sięgającej 5895 metrów! Nic dziwnego, że nazywa się ją niekiedy „Dachem Afryki”.

Sygnet męski z białego złota palladowego

Ta niesamowita historia stała się inspiracją do stworzenia wyjątkowego sygnetu dla Pana Jarosława, który postanowił objechać motocyklem całą Afrykę. W centrum został oprawiony niezwykle rzadki czarny spinel, mający fioletową brylancję. Został on sprowadzony właśnie z Afryki, specjalnie do tego projektu. Modyfikowany szlif princess został nadany przez Paolo Sacciego, znakomitego szlifierza z Włoch. Kamień został osadzony w kwadratowej ramie. Od wewnątrz umieściłem ozdobną, ażurową kompozycję odsłaniającą klejnot. Po bokach pierścienia wygrawerowany został “Dach Afryki”. Nad nim zaprojektowałem pikowane niebo. U podnóża góry wytchnienia zażywa słoń w cieniu akacji. Całość została wykonana w białym złocie palladowym.

Sygnet ze złota palladowego

Powrót