Sygnet na zamówienie z opalem
sygnety

Sygnet z żabką

Autor: Piotr Zieliński

Świat zwierząt pełen jest niezwykłych stworzeń, które zadziwiają nas swoimi kształtami, kolorami i zachowaniami. Jedną z takich fascynujących istot jest atelopus zeteki, czyli złota żaba panamska. Ten malutki płaz jest znany ze swojej jaskrawo żółtej barwy, nakrapianej na grzbiecie zielonymi plamkami. Zamieszkuje on tereny Ameryki Środkowej, rozciągające się na północ, aż po Kostarykę i na południe aż po Boliwię. 

Sygnet męski z szafirem wykonany na zamówienie

Aatelopus zeteki zwykle osiąga rozmiar zaledwie kilku centymetrów. Jednak jego niewielki rozmiar nie przeszkadza w emanowaniu jaskrawą złotą barwą, która jest ostrzeżeniem dla innych zwierząt. Dodatkowo, aby odstraszyć konkurencję lub przyciągnąć uwagę potencjalnego partnera wymachuje przednimi łapkami.

Ten niezwykły płaz stał się inspiracją do zrealizowania niezwykłego sygnetu. Złota żabka ozdobiona jest szmaragdami, dopełniającymi jej niezwykłą kolorystykę. Siedzi ona na powierzchni wody, która w rzeczywistości jest australijskim opalem. Kompozycję zamyka szlifowana na zamówienie sfera z białego szafiru, symbolizującego światło księżyca, w którym żabka prowadzi swoją aktywność. Boki pierścienia wysadzane są szmaragdami. Całość została wykonana w żółtym złocie.

Męski sygnet ze szmaragdem na zamówienie

Powrót