Sygnety dla rodziny rolników
sygnety

Sygnety rodzinne z malachitem

Autor: Piotr Zieliński

Starożytni przywiązywali dużą wagę do astronomii, gdyż Słońce i Księżyc służyły im za podstawę kalendarza, co umożliwiało rolnikom ustalenie właściwej pory siewu. Obecnie jest to zależne od pogody. Siew zbóż odbywa się, gdy tylko warunki na to pozwalają. Jeśli pogoda dopisze, możliwe jest rozpoczęcie tego procesu wcześnie, już w pierwszych dniach marca.

Wczesne terminy siewu zbóż jarych pozwalają roślinom lepiej wykorzystać swój potencjał plonotwórczy poprzez wydłużenie okresu wegetacyjnego. Rośliny wczesnego siewu charakteryzują się lepszym rozwojem systemu korzeniowego, co umożliwia im intensywne pobieranie składników pokarmowych, zwiększając także odporność na suszę.

Sygnet dla rolnika

Okres, w którym rośliny zaczynają kiełkować, a ich pierwsze liście przebijają się na powierzchnię gleby, kojarzy nam się z wiosną. Przyroda powraca do życia, a blask świeżej zieleni dodaje nam sił w oczekiwaniu na lato. Niezwykły proces wzrostu roślin i wiążące się z tym emocje stały się do zaprojektowania rodzinnych sygnetów.

W centrum został osadzony malachit, w którym linie wzrostu symbolizują proces kształtowania roślin i ich różne odcienie. Na nim naniesiony jest inicjał rodziny, która jest blisko związana z przyrodą i rolnictwem. Stąd wkomponowany w znak kłos pszenicy. Boki pierścieni zdobi głęboko grawerowany wizerunek plonów. Całość została wykonana w 100 gramach litego złota.

Sygnet z grawerowanymi kłosami

Sygnet z malachitem jak Rolex


Sygnet pasujący do Rolexa

Powrót