Kwiatowe kolczyki na zamówienie z diamentami
kolczyki

Kolczyki w kształcie szarotki alpejskiej

Autor: Piotr Zieliński

Szum krystalicznie czystej wody w strumieniu, łagodny szelest liści kołysanych wiatrem, bezchmurne niebo w górze i słońce przeświecające przez drzewa — takimi urzekającymi widokami i dźwiękami wita Park Narodowy Écrins we francuskich Alpach Delfinackich.

Zasadniczym celem tworzenia parków narodowych jest ochrona roślin i zwierząt. Dlatego nie wolno zrywać kwiatów, w tym okazałej lilii czerwonej, rosnącej wzdłuż ścieżek. Innym przykładem jest znana szarotka alpejska, również należąca do gatunków chronionych.

Projektujemy kolczyki na zamówienie w oparciu o wywiad

Kwiat ten występuje w Alpach, Apeninach, Karpatach i w górach Półwyspu Bałkańskiego. Jedyne naturalne stanowiska w Polsce znajdują się w Tatrach. Rośnie na wysokościach od około 2000 m. n.p.m., gdzie panują trudne warunki, takie jak silne wiatry, niskie temperatury i ekstremalne nasłonecznienie. To sprawia, że szarotka alpejska jest niezwykle odporna i przystosowana do ekstremalnych warunków środowiskowych.

Oprócz swojej niezwykłej urody, szarotka alpejska ma również bogatą historię i znaczenie kulturowe. Od wieków była uważana za symbol czystości, miłości i odwagi. W niektórych kulturach alpejskich, jak na przykład w Austrii, szarotka była tradycyjnie ofiarowywana ukochanej osobie jako wyraz uczuć. 

Ten niezwykły wymagający ochrony kwiat stał się inspiracją do zrealizowania wyjątkowego kompletu kolczyków. W centrum osadzone są czarne diamenty. Otaczają je mniejsze, białe brylanty. W płatkach kwiatów osadzone są diamenty, a także żółte i niebieskie szafiry. Całość została wykonana w trzykolorowym złocie próby 585.

Niebeskie złoto to wyjątkowy kruszec do wykonania kolczyków

Powrót