Jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego?
pierścionkiobrączki

Obrączki dopasowane do pierścionka

Autor: Piotr Zieliński

Wiosna to pora roku, w której fauna i flora odradzają się do życia. Można powiedzieć, że obserwujemy wtedy istną eksplozję zieleni. Co ciekawe, ludzkie oko najszerzej postrzega spektrum tego właśnie koloru. Dzieje się tak dlatego, że jest ono najbardziej wrażliwe na ten zakres promieniowania elektromagnetycznego, którego długość fali wynosi 540nm – 600nm.

Zielony dla ludzkiego oka to coś więcej niż tylko kolor - to synonim życiodajnej natury i przyrody. Barwa ta stanowi symbol nadziei, harmonii, wolności i szczęścia. Gdy otacza nas zieleń i słyszymy szum liści czy traw najlepiej wypoczywamy. Kolor ten to także symbol ochrony środowiska, zdrowia i sportu.

Jaki zielony kamień do pierścionka zaręczynowego

Z myślą o nadchodzącej wiośnie zaprojektowałem roślinny komplet w postaci obrączki i pierścionka zaręczynowego. Kamień w centrum to egzotyczny tsavoryt. Klejnot ten ma znacznie wyższą brylancję od szmaragdu, dzięki czemu posiada piękną, żywą zieloną barwę. Dopełnia go kompozycja z diamentów o szlifie markizy i kropli. Całość została wykonana w żółtym złocie próby 585.

Jaki kamień zamiast szmaragdu

Jaka obrączka do pierścionka

Jak nosić pierścionek z obraczką

Obrączki dopasowane do pierścionka

Powrót